Ana Sayfa ALT MANŞET Türk Telekom gençlere yatırım yapacak

Türk Telekom gençlere yatırım yapacak

65
0
PAYLAŞ

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Türk Telekom’un kulüp başkanı Yusuf Kıraç, “Ankara’nın sesi olmaya devam edeceğiz. Ankara’nın lokomotif takımı olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi.

Kıraç, iki önemli misyonlarının bulunduğunu belirtip şöyle konuştu:

“Biri, 170 yıllık marka değerinin temsili. İkincisi de Ankara kulübü olmamız. Bu iki bilinçle yeni sezona başlayacağız. Geçen sezon başarılı bir takımımız vardı. ULEB Avrupa Kupası’nda son dakikaya kadar mücadele etti. Ligde play-off’a kaldık. Süper Lig’e döndüğümüz ilk sene başardık. Bu, basketbola ne kadar önem verdiğimizin göstergesi. Yeni bir yapılanmaya gidiyoruz. Yapılanmanın temeli gençlik ve mücadele. Genç, kariyerleri olan, başarıya aç oyuncularla takımı takviye ederek, sezona daha enerjik girmeyi, göze hoş gelen basketbol anlayışını dinamizmle buluşturmayı hedefliyoruz.

KADRODA MİLLİ OYUNCULAR VAR

“Geçen sezondan Metin Türen, TJ Campbell ve Polat Kaya ile yola devam ediyoruz. Mamak Belediyespor’da kiralık oynayan genç oyuncular Efe Beşok ve Ercan Bayrak tekrar takıma döndü. Ülkelerinin milli takımlarında forma giyen Moustapha Fall ve Kylie Wiltjer’i, NBA geçmişi olan RJ Hunter ve Nick Johnson’u aramıza kattık. Rotasyonumuzu güçlendirmek için de boş durmadık. Çıkış yapabilecek, Ankara’dan milli takıma gidebilecek oyuncular kimler olabilir diye konuştuk ve bu fırsatları değerlendirmeye çalıştık. Transferi tamamladık.”