Ana Sayfa Futbol Ankaragücü Metin Diyadin: Yediğimiz ilk gol auttu sanırım

Metin Diyadin: Yediğimiz ilk gol auttu sanırım

121
0
PAYLAŞ

Ankaragücü Teknik Direktörü Metin Diyadin maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Geçen haftaki görüntünün çok tersi bir görüntü sergileyen oyuncularımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Takımın iyi mücadele ettiğini belirten Diyadin, kısıtlı kadroları olduğu için oyuna tam anlamıyla müdahale edemediğini söyledi.

Diyadin şunları söyledi:

Fenerbahçe’nin gücünü bilerek, oyun planına bağlı olarak iyi bir oyun oynadık. Tüm oyuncularımı tebrik ediyorum. Geçen haftaki görüntünün çok tersi bir görüntüydü, istekleriyle ve her yönüyle. Dikkatli oynamaya çalıştık rakibin gücünü bilerek, öne de geçtik. Yediğimiz ilk gol auttu sanırım. Kısıtlı bir kadro, hamle yapma sıkıntılarımız var ama buna rağmen gayet oyun disiplinine ve taktiğe bağlı kalarak oynadı oyuncularım. Bu isteği ve coşkuyu her maça yayarsak, transfer yasağını ve kadro darlığını bir kenara atabiliriz. Taraftarımız da kendi evimizde çocukların arkasında olunca ki yapacaklardır, bu sıkıntıları aşacağız. Kadıköy’de Fenerbahçe’ye karşı kalecinizin de iyi oynaması lazım. Biz yakaladık ama onlar da önemli pozisyonlar yakaladılar. Fenerbahçe deplasmanında maçı buralara taşımanız için kalecinizin de böyle iyi oynaması lazım.”