PAYLAŞ

2018-2019 sezonuna 2. Lig Kırmızı grupta kötü bir başlangıç yapıp 4 haftada 3 puan toplayan Etimesgut Belediyespor başkanı Hasan Kartal 6 haftada 3 puan toplayabilen ve zor günler geçiren Ç. Rizespor’un yeni başkanı oldu.

HABER: Yunus Emre Kartal

Süper Lig’e kötü bir başlangıç yapan Ç. Rizespor’da başkan Hasan Kemal Yardımcı görevini Ç. Rizespor başkan vekilli Hasan Kartal’a devretti. 2010 yılından bu yana Etimesgut Belediyespor Başkanlığını yürüten Kartal ayrıca Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyon başkan vekilliği ,Boks Federasyonu başkan vekilliği görevlerine devam ediyor.

Düzenlenen basın toplantısında Hasan Kartal Etimesgut Belediyespor için ise “Orayı pilot takım olarak değerlendirebileceğimiz düşüncesindeyim. Çünkü orayı bir çocuk gibi büyüttük. Etimesgut Belediyespor’daki yöneticilerin borçlardan sorumlu olması uygulamasını Rizespor Derneğine de getirebiliriz.” şeklinde konuştu.

Görevini devreden Hasan Kemal Yardımcı ise “Yönetim kurulumuzun onayı ile istifa ederek, görevi Hasan Kartal’a devrediyorum. Ben, Hasan Kartal’ın yönetimine destek olacağıma, ihtiyaç halinde, istediği an istediği göreve hazırım.Her şey, Cumhurbaşkanımızın bilgi ve onayı dahilinde yapılmıştır.” diye konuştu.