Ana Sayfa Futbol Ankaragücü Ankaragücü’nün ligde kalması için 1 puan yeterli olacak

Ankaragücü’nün ligde kalması için 1 puan yeterli olacak

627
0
PAYLAŞ

Ligin son iki haftasına girilirken küme düşen ilk takım Akhisar olmuştu. Kalan iki takımın kim olacağı merakla beklenirken, tehlike bölgesinin hemen üzerinde yer alan Ankaragücü için çok zayıf da olsa tehlike hala devam ediyor.

Hala sıkıntılı bölgede yer almasına rağmen, önümüzdeki hafta oynanacak Bursa-Göztepe maçı nedeniyle ligde kalma şansı oldukça yüksek olan Ankaragücü, Sivasspor’dan 1 puan alsa bile büyük ihtimalle ligde kalacak. Böyle bir durumda 38 puana çıkacak olan Ankaragücü, Bursa-Göztepe maçının sonucunu bekleyecek.

Bursa-Göztepe maçında konuk ekip maçı kazanırsa ligden düşecek takım Bursaspor olacak. Erzurumspor ise kalan iki maçını kazansa bile ikili averajda Ankaragücü önde. Başkent ekibi Erzurumspor’u iki maçta da yendiği için aynı puan durumunda rakibinin önünde yer alacak.

Bursa-Göztepe maçını evsahibi takım kazanırsa, Ankaragücü yine rahat bir hafta geçirecek. Ankaragücü bir puan alıp puanını 38’e çıkarırsa ve Bursa kazanırsa 34 puanda kalacak Göztepe, son hafta sadece Bursaspor’un puan kaybetmesi halinde ligde kalabilecek. Bursaspor’un ligde kalması için Göztepe’yi yenmesi ve son maçından 1 puan çıkarması yeterli olacak. İkili averajda Bursaspor’un üstünlüğü nedeniyle aynı puanda olsalar bile ligden düşen takım Göztepe olacak.

Ankaragücü’nün küme düşmesi için iki maçından da sıfır puan çekmesi gerekiyor. Bunu için de Erzurum’un iki maçını kazanması, Goztepe’nin de 2 maçtan 4 puan alması gerekiyor. Maalesef eldeki tek felaket senaryosu bu şekilde gerçekleşiyor.