PAYLAŞ

MKE Ankaragücü Spor Kulübü yaklaşık olarak 10 yıl öncesine ait olan borçları ödemeye devam ediyor.

Ahmet Gökçek’in MKE Ankaragücü Kulübü Başkanlığını yürüttüğü dönemde yapılan transferlerle sarı-lacivertli takımın başı hala büyük dertte.

Gökçek döneminde transfer edilen Stanislav Sestak ve Micheal Klukowski transferleri ile ilgili MKE Ankaragücü Kulübü hala oyuncuların alacaklarını ödemeyi sürdürüyor. Zamanında yapılan yanlış hamleler sonucu 10 yıl öncesine ait olan borçlarla karşı karşıya kalan sarı-lacivertli kulüp, eğer bir hafta içerisinde Sestak ve Klukowski ile ilgili taksitleri ödeyemezse büyük bir sıkıntı yaşayabilir.

Devre arasında yapılan transferlerle kadrosunu güçlendiren ve tam 12 yeni transfer yaparak ikinci devreye bambaşka bir takım hüviyetinde start veren MKE Ankaragücü’nün devre arası transfer sürecinde kadrosuna kattığı oyunculara yaptığı ödemeler sonucu, Sestak ve Klukowski ile ilgili taksitleri ödeyemediği ortaya çıktı.

Yaşadığı maddi sıkıntılar sebebiyle geçtiğimiz yıllarda kapanma aşamasına gelen ve taraftar, yönetim ve futbolcu omuz omuza vererek büyük bir mucizeye imza atarak üst üste iki yıl şampiyonluk elde edip tekrar Süper Lig’e yükselen MKE Ankaragücü, 10 yıl öncesine ait olan borçlarla boğuşuyor.

Gelinen noktada maddi sıkıntılarla boğuşup Süper Lig’de kalıcı olmayı hedefleyen sarı-lacivertli kulüp, eğer en kısa sürede Ahmet Gökçek’in başkanlık yaptığı dönemde transfer edilen Sestak ve Klukowski ile ilgili taksit ödemelerini yapamazsa, FIFA’nın katı kuralları ile karşı karşıya kalıp puan silme cezası alabilir.