Ana Sayfa Futbol Ankaragücü Ankaragücü’nde kapalı kapılar ardında neler oluyor?

Ankaragücü’nde kapalı kapılar ardında neler oluyor?

1066
0
PAYLAŞ

Ankaragücü’nde sezonun başlamasına 1 ay kala hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde alınan kararla 22 Temmuz’da Olağanüstü Genel Kurul yapacak olan Ankaragücü, birkaç gün önce sezon açılışını yapsa da çalışmaların basına kapalı olması dikkati çekmişti. Beştepe Tesisleri içine girenler, Başkanlık binasından diğer tarafta neler olduğunu merak ediyordu.

Dün Murat Ağcabağ’ın başkanlığa resmen talip olmasının ardından başlayan süreç, Başkan Mehmet Yiğiner’in İHA’ya yaptığı açıklamalarla derinleşti. Yiğiner, bugün yaptığı açıklamada “Biz 35 milyon TL ile gelecek olan Ağcabağ’a dedik ki; ‘Buyur gel. Parayı bankaya yatır. Biz aday olmayacağız.’ Bunu bir kez daha söylüyorum. Kendisi söz verdi, istiyoruz ki sadece sözlerini yerine getirsin. Hacizler varmış da para borçlara gidermiş. Kesinlikle öyle bir şey yok. Direkt banka hesabına yatırsın. Biz oradan futbolcuların hesabına yatırırız. Direkt futbolcu alacaklarına gider. 35 milyon TL gibi para geldiği zaman transfer yasağı önündeki engelleri tamamen kaldırmış oluruz. O zaman, ‘Buyur gel devam et’ deriz. Biz de destekleriz. Salonda da destekleriz. Seçim biter tesislere gelir, ‘Hayırlı olsun’ deriz. Ekonomik olarak destek veririz.” ifadelerini kullandı.

Ağcabağ’ın geçtiğimiz günlerde basın toplantısında yaptığı açıklamalar bir çok kişiyi tatmin etmedi. Özellikle 35 milyon TL’nin nasıl bulunacağı merak konusu olurken, yönetimdeki isimlerin açıklanmaması da soru işaretlerine neden oldu. Böyle bir ortamda seçime gidilmesi halinde Mehmet Yiğiner’in çok büyük farkla kazanmasına kesin gözle bakılabilir.

Ama durun daha bitmedi!…

Yönetim bazında bunlar yaşanırken, Ankaragücü bugün Yiğit Bobinaj ile reklam sponsorluğu anlaşması imzaladı. Mehmet Yiğiner’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Ankaragücü’müze tekrardan reklam sponsoru olan Yiğit Bobinaj AŞ’ye ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sekman’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” denildi.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, gün içinde Başkanvekili Osman Gazi Kandaş’tan sürpriz bir açıklama geldi. Üst üste yaşanan ayrılıkların ardından, uzun süredir Mehmet Yiğiner ile görev yapan takımın iyi kötü her gününde yanında olan Kandaş, “6 yıl şerefimle onurumla hizmet ettiğim Ankaragücü’nde yeni dönemden itibaren görev almayacağım” açıklaması yaptı. Kandaş’ın da ayrılmasıyla yönetimden ayrılanların sayısı artmaya başladı.

Gelelim bu gelişmelerin ardından Ankaragücü ile ilgili iddialara…

İlk olarak Beştepe Tesisleri neden basına kapatıldı ve kampta kimler var? Bununla ilgili ilk iddia, “Şu an ayrılanlar hariç tüm yabancıların kulüpte olduğu ve sezon hazırlıklarına başladıkları” yönünde. Asıl ilginç olan ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi transfer edilen, ön protokol yapılan ancak resmiyet kazanmayan isimlerin antrenmanlara çıktığı iddiası. Bilindiği Ankaragücü, geçmiş yıllarda da oyuncularla ön protokol yapmış, transfer yasağının kaldırıldığı güne kadar bu isimler kampta takımla birlikte çalışmıştı.

Bir diğer iddia ise teknik direktör konusundaydı. Ankaragücü’nün yerli bir teknik direktörle anlaştığı ve hocanın genel kurul sonrasında açıklanacağı iddia edildi.

Bunlar sadece duyum Ama geçmişte yaşanan örnekler, üzerine de bu yaşananlar sanki bir şeylerin habercisi gibi. Bu iddialar doğru ise Ankaragücü’nü güzel günler bekliyor diyebiliriz.

Hadi inşallah…